Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Instagram BK Studánka PardubiceFacebook BK Studánka PardubiceYouTube kanál BK Studánka Pardubice

Basketbalové podcasty

Podcasty (nejen) z basketbalového prostředí 

Podcast je svým způsobem takový audio seriál, který lze poslouchat on-line a zdarma. Dá se přirovnat k rádiu, ale liší se jedním podstatným faktem - v rádiu si nelze vybírat obsah, který budete poslouchat. U podcastu ano. Zpravidla vycházejí podcasty v nějaké určené periodě (denně, týdně, jednou za 14 dní, měsíčně). Podcast jako formát nemá žádná určená pravidla ani oficiální délku jednoho dílu - většinou se jedná o 30-80 minutové díly.

Podcasty může tvořit kdokoli stejně jako si kdokoli může na internetu založit svůj blog a sdílet tak své myšlenky a názory. Podcast je tedy takový audio-blog.

Kromě webových stránek autorů lze podcasty najít na různých streamovacích platformách: Sound Cloud, Spotify, Google Podcasts Apple Podcasts a dalších. Ucelený přehled podcastů v českém jazyce najdete na webu ceskepodcasty.cz

Nejznámější české sportovní podcasty

 

Bez frází

Aktuálně asi nejznámější sportovní podcast v České republice, který svým způsobem boří hranice. Sami autoři definují celý projekt takto: 

Bereme vás za kulisy stadionů. Za hradbu naučených odpovědí na opakující se otázky. Do světa, kam mohou vstoupit jen vyvolení. Vyprávějí vám ti, kteří mají o čem vyprávět. Ti, kteří zvládli něco, co nikdo další. Ukazují vám svůj život vlastníma očima.

Bez frází to jsou lidé ze sportovní prostředí se svým životním příběhem


Cesty vítězů

Bývalý kapitán české basketbalové reprezentace Pavel Pumprla si zve do podcastu sportovce, sportovkyně a další úspěšné lidi, kteří mají ke sportu blízko. Zajímá ho jak vypadají jejich životní cesty. A snaží se najít odpovědi na otázku "V čem nás mohou tyto osobnosti inspirovat?" Poslechněte si více o tom, po jakých cestách kráčí vítězové.

Zaposlouchejte se po jakých cestách kráčí vítězové


Přes příkop

Nový podcast, který má za cíl přesáhnout hranice sportu. A to tím, že bude místem, kde se autoři nebudou bát otevírat kontroverzní témata a polemizovat o nich s pozvanými hosty. S trenéry a dalšími sportovními osobnostmi rozebírají do hloubky české sportovní zákulisí.

Přes příkop je nový podcast, který chce překračovat hranice sportu


Oddechový čas Kuby Eichlera

Nový, čistě basketbalový, podcast pro všechny fanoušky této špičkové kolektivní hry. Podcast má za cíl přinášet aktuální informace a zajímavé rozhovory s osobnostmi ze světa pod bezednými koši.

Nový basketbalový podcast Oddechový čas


Druhá lajna

Slovenský podcast o NBA a basketbalu obecně. Dva nadšení fanoušci basketbalu rozebírají aktuální dění v nejslavnější basketbalové lize světa. Občas si ke svému povídání pozvou zajímavého hosta z basketbalové komunity. 

Podcast o dění v NBA


Basketbal fokus podcast

Oficiální basketbalový podcast z dílny redakce sportu České televize. Zhruba jedenkrát měsíčně shrnuje vše podstatné ze světa zámořské NBA a českého reprezentačního basketbalu.

Basketbalový podcast České televize


Nejen o vítězství - podcast VSC

Nový sportovní podcast s názvem Nejen o vítězství, aneb hloupý Honza medaile nevozí spustilo Vysokoškolské sportovní centrum MŠMT v rámci oslav 30 let od svého založení v březnu 2021. Postupně bude nabízet rozhovory o sportu, vzdělávání, zdravém životním stylu, duální kariéře a dalších tématech. Moderátorem podcastu je bývalý úspěšný krasobruslař Tomáš Verner.

Podcast Nejen o vítězství


Zrcadlo sportu

Iniciativa Zrcadlo sportu má vlastní sportovní podcast! Slyšet můžete zajímavé rozhovory s bývalými i současnými vrcholovými a výkonnostními sportovci, jejich trenéry nebo i rodiči. Cílem podcastu je ukázat, že osobní rozvoj sportovců je důležitý, a pomůže jim být spokojenější a úspěšnější ve sportu i v životě.

Podcast Zrcadlo sportu


Mezi koši

Nejen basketbalový podcast z dílny klubu Národní basketbalové ligy BK Opava.

Podcast týmu BK Opava s názvem Mezi koši