Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Instagram BK Studánka PardubiceFacebook BK Studánka PardubiceYouTube kanál BK Studánka Pardubice

Volný čas

Volnočasové aktivity v Pardubicích

Kromě úžasných basketbalových zážitků, napětí během zápasů a elektrizující atmosféry Národního finále 2022 kategorie U12 můžete během prolouženého májového víkendu zažít v Pardubicích mnohem více.

Zde najdete několik tipů, kam v Pardubicích zajít, co vidět a kde přijít na jiné myšlenky.

 

Aquacentrum Pardubice

Zveme všechny milovníky koupání, plavání, saunování a veškeré vodní zábavy do největšího aquaparku ve Východních Čechách

Přijměte pozvání do aquacentra, kde si to své najde opravdu každý. Ať už si vyberete moderní 50m bazén, 25m bazén nebo zónu aqua s 10 atrakcemi pro všechny věkové kategorie.  

Parkování zdarma.

Web: www.aquapce.cz


IQ Park Ideon Pardubice

Několik desítek metrů od Aquacentra Pardubice se nachází IQ Park Ideon. Park, ve kterém se určitě nebudete nudit. Chcete si vyzkoušet řízení motorky či auta ve virtuální realitě? Nebo se s kamarádem vsadit, kdo vyhraje biatlonový závod? Čeká na Vás také interaktivní horolezecká stěna plná překvapení a spoustu dalšího.

Park je plný interaktivních atrakcí, kde si můžete vyzkoušet jak vaše schopnosti, tak se dozvědět, jak které atrakce s nejmodernější technologií fungují. 

Web: www.iqparkideon.cz


Lanové centrum Pardubice

Areál lanového centra nabízí návštěvníkům dětské lanové překážky, vysoké lanové překážky, občerstvení a socialní zázemí. Vše maximálně 10 minut chůze z centra Pardubic.

Na ploše více než 6 500 m² využijete sestavy překážek a atrakcí svým rozsahem jedinečné v ČR:
  • "lanáček" se záchranými sítěmi pro děti od 3 let
  • Vysoké lanové překážky na sebejištění (systém "via ferrata") ve výšce 9,5m
  • Big Swing – obří houpačku
  • 70 m lanovku "Flying Fox"
 

Zámek Pardubice

 
Pardubický zámek představuje v mnoha ohledech výjimečný památkový objekt. Renesanční palác s reprezentativními sály ukryli Pernštejnové za hradbou mohutných obranných valů. Zámecké prohlídky se odehrávají jak v interiéru (Rytířské sály a kaple Tří králů), tak v exteriéru (např. prohlídka Od hradu k zámku – proměny pernštejnské rezidence).
Roku 2010 získal objekt zámku s unikátním systémem opevněných valů statut Národní kulturní památka České republiky
Zámek je dnes sídlem Východočeského muzea a Východočeské galerie.
 
Ze zámku lze jít procházkou do velkého, nádherného parku Tyršovy sady, který se zámkem bezprostředně sousedí. 

Park byl vybudován pod valy Pardubického zámku jako místo konaní celostátní Výstavy tělovýchovy a sportu,
Ta se ve městě uskutečnila roku 1931.
Pojmenován je po Miroslavu Tyršovi.
 

 

 


Zelená brána

Zelená brána představuje jednu z nejznámějších dominant Pardubic a spolu se zámkem vévodí historickému centru města. Ve skutečnosti jde o dva objekty – bránu a věž, vysokou zhruba 60 m. Oba objekty nám běžně splývají vjedno a ve společné pojmenování.

Přijeďte si užít nejhezčí výhled na Pardubice a okolí. Z vyhlídkové věže budete mít jako na dlani nejen městskou památkovou rezervaci! Poznejte historii města či zhlédněte zajímavou výstavu v předbraní. Věřte, že ani o zábavu u nás není nouze.

Web: www.zelenabrana.eu


Multikina

V obchodním centru Grand v samém srdci Pardubic se nachází jedno ze dvou multikin v Pardubicích - Cinestar

Web: www.cinestar.cz/pardubice

V největším obchodním centrum Pardubického katje - Atrium palác Pardubice najdete multikino Cinemca City

Web: www.cinemacity.cz/pardubice


Kunětická hora - státní hrad

Hrad, kde se zabydlel Rumburak. Majestátní hrad s propracovaným, dodnes pozoruhodným systémem pernštejnského opevnění, které v dobách největší slávy zahrnovalo mimo jiné šest strážních bran, několik padacích mostů a tři rondely.

V dobách první republiky patřila Kunětická hora k nejnavštěvovanějším tuzemským památkám. V roce 1953 přešel objekt do majetku státu, který se tehdy neukázal jako dobrý správce. Pro neúdržbu a následný špatný stav musely být od poloviny 70. let postupně uzavírány jeho jednotlivé části a od roku 1981 byl znepřístupněn i hrad jako takový.
Po provedení nezbytných oprav paláce a rozsáhlém archeologickém průzkumu byl hrad znovu zpřístupněn pro veřejnost na jaře roku 1993. Opravy v hradním areálu probíhají průběžně až do dnešních dnů (v letech 2021 a 2022 památková obnova hradního paláce).