Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Instagram BK Studánka PardubiceFacebook BK Studánka PardubiceYouTube kanál BK Studánka Pardubice

Trutnovské drama.

13.09
2021

Jako již tradičně, i letos se pořádal přípravný turnaj v Trutnově, kde nemohl chybět náš tým U17.

Hráčky ročníků 2005 a 2006 doplněné dvojicí 2007 sehrály svá první utkání v tomto složení a přivezly z turnaje 8.místo. Nejprve jsme sehrály utkání v základní skupině ,,A", a to s Trutnovem, Žabinami a Spartou. Ani jeden zápas se nám však nepovedl vyhrát, a tak na nás čekal souboj s Basket Ostrava o 8.místo.

Zápas s Trutnovem bych zařadila mezi lepší výkony, neboť jsme v poločase ztrácely na Trutnov jen 8 bodů, bohužel jsme však hráčky Trutnova na začátku 2. poločasu nechaly na hřišti ať si dělají co chtějí a zápas skončil 70:41 pro domácí tým Trutnova. Druhý den jsme začaly s Žabinami, ne však moc dobře. Některé naše hráčky si totiž byly vědomy, že tým Žabin je zkrátka lepší, a tak se rozhodly, že není potřeba se moc snažit, s tímto přístupem jsme si zajistily drsnou prohru, a to 37:100. Po zápase s Žabinami jsme stihly jentaktak zregenerovat a čekala na nás Sparta, tohoto týmu jsme se zalekly když na nás vytáhly Sparťanky zdvojování. I přestože jsme se domluvily a ukázaly jsme si, co na zdvojování platí, tak některé hráčky se rozhodly, že to zkusí svým způsobem (ne, nevycházelo to). V náš prospěch však Sparta před koncem 1.poločasu zdvojování stáhla a my tak odehrály nakonec celkem slušné utkání, které skončilo ve prospěch Sparty 52:30, což znamenalo jediné, v neděli jsme se utkali o 8.místo s Basket Ostrava. Nedělní utkání jsme měly jednoznačně vyhrát, jsme totiž skutečně lepší, ale již před utkáním nám nehrálo nic do karet, ostravský tým se spletl a jako tým hostí si vzaly hráčky bílé dresy, i přesto že jsme byly domácí my a bílé dresy jsme si měly ponechat, byly jsme moudřejší a bez jakýchkoliv konfliktů jsme se převlékly do červených dresů. Následovala však potyčka mezi našimi slušnými rodiči a rodiči z Ostravy, kteří v podnapilém stavu slušné chování rozhodně nepředváděli, došlo na výměnu názorů a několik urážek, a také na strkání, do čehož již musel zasáhnout i rozhodčí. Nicméně se z počátku zdálo, že se utkání bude odvíjet v náš prospěch, když jsme v 1.čtvrtině vedly 17:15. Avšak přišla čtvrtina druhá, kdy jsme nedaly ani jeden bod a hráčky Ostravy otočily utkání na 17:30. To by však nebyl zápas s Ostravou, aby se rodiče z Ostravy ještě jednou neozvali, a to tentokrát na konto našich hráček, a to již za téměř rozhodnutého stavu. Zápas skončil 35:62 pro Ostravu. Dost možná byly naše hráčky rozhozené chováním rodičů soupeře, avšak to neomlouvá chyby udělané během utkání v naprostých základech, typu skórování z podkoše bez obránce, či ubránění 1na1, na kterých jsme makaly celé soustředění, a budeme se muset na ně opět zaměřit. 

I přestože se nám turnaj nevyvedl tak, jak bychom si přály, a jak jsem si já představovala, tak hodnotím turnaj pozitivně, a to především díky získaným zkušenostem, které se nám budou v budoucnu určitě hodit. Všechny hráčky, které se snažily, chválím!