Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Instagram BK Studánka PardubiceFacebook BK Studánka PardubiceYouTube kanál BK Studánka Pardubice

Sedm statečných a první minuty v lize U17.

26.09
2021

Hráčky kategorie U17 čekala první utkání v lize U17, kdy jednotivých utkání se zúčastnilo pouze 7 hráček, 7 statečných. Obě utkání jsme odehrály s maximálním nasazením, ikdyž možná ne s maximálním soustředěním, ketré budeme muset ještě hodně trénovat. Zejména nedělní zápas nás naučil, že si výhru musíme vydřít a vážit si ji, nikoliv se o ni strachovat, a pak ji ztratit.

Nejdříve nás čekal v sobotu zápas s týmem BSK TJ Jičín, do zápasu jsme vkročily dobře a po první čtvrtině se zdálo, že i snad by mohl být zápas vyrovnaný, avšak hned v druhé čtvrtině jsme nastřílely pouze 8 bodů, a oproti tomu jsme hráčkám Jičína dovolily dát bodů 25, a tím jim dovolily odskočit. Následně Jičínský celek své vedení jen navyšoval a zápas skončil 94:58. Tento zápas nám jednoznačně ukázal, na čem si musíme dát více záležet na tréninkách, a čemu se stále a více věnovat.

V neděli nás čekal tým Sokol Hradec Králové, do utkání jsme nastoupily s vidinou výhry a tuto vidinu také udržovaly po téměř celý zápas. Od začátku až do 37. minuty jsme vítězství držely a byly jsme jednoznačně lepší než tým mladších soupeřek, ale bohužel ve 4. čtvrtině nás 5.minutová šňůra, kdy jsme neskórovaly, ale pouze body inkasovaly (14:0), o vítězství obrala. Zápas skončil 59:54, a to bohužel ve prospěch HK. Promítneme-li si zpětně neproměněné vyložené šance, a podíváme-li se na TH, tak jsme v případě proměnění mohly mít z odehraného utkání o něco větší radost, a to v podobě výhry.

Nicméně i přes prohry si hráčky zaslouží pochvalu. Zápasy to nebyly jednoduché, a to už vůbec ne pro 7 hráček, i tak se s tím holky popraly a nevykašlaly se ani na minutu zápasu, snažily se a dřely, co to jen šlo, bojovaly. Ano, bohužel jednou nám to o kousek uteklo, což nás sice může mrzet, ale také by nás to mohlo nakopnout a poučit do budoucích utkání. Věřím, že až se k nám připojí i dovolenkové a zraněné hráčky, tak budu moci hráčky chválit společně s výhrou.