Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Instagram BK Studánka PardubiceFacebook BK Studánka PardubiceYouTube kanál BK Studánka Pardubice

Přípravka na prvním turnaji v Olomouci

29.05
2022
TURNAJ PLYŠÁKOV - OLOMOUC, KATEGORIE U10
Na turnaj letos přijelo 10 družstev. V základní skupině jsme odehráli dva pěkné zápasy s družstvem Slovanky Praha a Tygři Praha. Sice jsme oba zápasy prohráli, ale soupeř hrál pěkný basketbal s obranou po celém hřišti. Tak jak to v této kategorii má být. To samé ale nemohu říct o dalších dvou zápasech s družstvem Frýdku Místku a Mohelnicí, zápasy jsme sice taky prohráli, ale jenom díky tomu, že některé hráčky soupeře místo obrany po celém hřišti stály pod košem a vůbec neměly snahu bránit každá svou hráčku. V této kategorii, kdy hráčky ještě neumí střílet z dálky se přes stojící hráče pod košem nedá prosadit.
Hráčky v tomto věku mají hrát osobní obranu po celém hřišti, tak jak to je dané pravidly pro tuto kategorii. Bohužel těmto trenérům asi nešlo o rozvoj hráčů, ale spíše o momentální výhru na úkor rozvoje hráček. Na to nemůžu napsat nic jiného, než že trenéři obou těchto družstev nám zkazili dva zápasy, protože koho baví doběhnout pod koš a tam narazit na chumel hráček, které tam stojí a do koše se nedá dostat. Myslím že trenéři, které toto nechají svoje svěřence hrát nemají u minižákovského basketbalu co dělat.
Výhry jsme se dočkali až v posledním zápase o umístění, kdy jsme porazili domácí OSK Olomouc. Naše družstvo je nově složené a bylo na prvním turnaji v životě, pouze čtyři naše hráčky mají za sebou odehranou letošní sezónu v družstvu nejmladších minižákyň, pro ostatní hráčky jsou to první herní zkušenosti. V každém zápase bylo vidět, jak se holky zlepšují, všechny jsou moc šikovné a do budoucna to bude silné družstvo.
Cenu za nejlepší zlepšení na turnaji dostala naše hráčka Sofie Kamarytová
Holky si turnaj užily a těšíme se zase za rok na další Plyšákov
Výsledky:
BK Studánka Pardubice - Basket Slovanka Praha 10:38, Váňová 6, Nahálková 4
Mohelnice - BK Studánka Pardubice 30:18, Váňová 4, Marková 4, Nečasová 4, Sádlíková A. 2, Procházková 2, Kamarytová 2
Frýdek Místek - BK Studánka Pardubice 20:14, Váňová 6, Marková 4, Nečasová 4
BK Studánka Pardubice - Tygři Praha 16:46, Hergerová 8, Marková 6, , Váňová 2,
OSK Olomouc - BK Studánka Pardubice 11:62, Marková 16, Váňová 14, Nečasová 10, Kamarytová 8, Hergerová 4, Nahálková 4, Erösová 2, Kabeláčová 2, Procházková 2