Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Pražský výjezd U15

11.10
2020

Basket Slovanka - BK Studánka Pardubice                              27:87 (26:7 44:15 59:21)

Body: Zárubová 10, Barotšová 7, Sejpalová 4, Honyšová a Doležalová Aneta po 3, Almonasy, Pešková, Vodvářková, Mikulecká, Pečinková a Hynková 0.

Sokol Nusle - BK Studánka Pardubice                                      66:39 (17:12 29:23 51:32)

Body: Zárubová 16, Honyšová 8, Mikulecká a Hynková po 4, Vodvářková 3, Almonasy a Bartošová po 2, Pečinková 0.

V sobotu jsme nastoupili k utkání na pražské Slovance. Už dle předešlých výsledku jsme čekali, že zápas pro nás ani zdaleka nebude procházka růžovým sadem. Tak se také stalo a soupeř na nás nastoupil s vytáhlou agresivní obranou a zdvojováním, což pro nás byla obrovská komplikace. Plynulo z toho spousty ztrát, ze kterých ve většině případů vzniklo dvojtaktové cvičení soupeře. Problém, který se do děvčat snažíme dostat, tedy přitvrdit v první řadě mezi sebou na tréninku vzal za své a holky sami i po utkání uznaly, že si asi srandu neděláme. Kdo se jediný vcelku dobře dokázal na hřišti s tvrdostí soupeře srovnat byla Míša Zarubová. Příjemným překvapením stojí za zmínku hra mladších děvčat v týmu (r. 2007) a to jmenovitě Emy Bartošové, Amálky Sejpalové a Anet Doležalové, která si ale v úvodu druhého poločasu poranila kotník.

V nedělním zápase jsme naopak citíli šanci v Nuslích zvítězit. Bohužel nepovedená třetí čtvrtina nás k vytoužené výhře nedovedla. V prvním poločase se vcelku projevilo naše zlepšení na útočné polovině a drželi jsme se pražankám na dostřel. Pak se nám ale zkraje druhého poločasu vyfaulovala Áďa Honyšová, která jinak předváděla svůj nelepší výkon této sezony a od té chvíle jsme začali minutu po minutě ztrácet. Standartně skvělou práci odváděla opět Míša Zarobová, bohužel by jsme vždy potřebovali, aby se k ní střelecky alespoň jedno z děvčat ještě přidalo. I ostatní holky za nedělní zápas zaslouží pochválit. Zlepšení za posledních pár týdnů není nějak extremní, ale rozhodně je vidět snaha, kterou hráčky v poslední době na trénincích předvádějí a přenáší se to i do hry samotné. Jen škoda, že nyní težko říci, jak dlouho se opět na paluvky nepodíváme. A pro nás je i pár dní problém, natož několik týdnů, nedej bože měsíců.