Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Instagram BK Studánka PardubiceFacebook BK Studánka PardubiceYouTube kanál BK Studánka Pardubice

Pardubické derby se nám výsledkově nepovedlo, ale...

07.10
2021

Dnes naše starší minižákyně (kategorie U13) čekal soupeř nejtěžší - chlapecký tým BK Vividbooks Pardubice. Děvčata ročníku 2009 doplnilo "šest statečných" z ročníku 2010 (kategorie U12) a na palubovce ukázaly cestu, kterou by se měl mnohem méně zkušený tým U13 vydat.

Z dvaceti bodů, které jsme klukům z Dukly nasázeli, patří rovných 18 hráčkám ročníku 2010. K utkání přistoupily s patřičnou energií a odhodláním rvát se o každý bod s atletičtějšími, vyššími a herně vyzrálejšími kluky. Snažily se podnikat rychlé výpady do útoku, zodpovědně bránily a nebály se soubojů pod oběma koši.

Děvčata ročníku 2009 jim v tom snažila zdatně sekundovat. Sama se tak v prestižním zápase, kterým pardubické derby bezpochyby je, přesvědčila, že odmakat každý trénink, přistoupit ke každému cvičení s vervou, se při ostrém zápase vyplatí. Nejvíce nás trápil driblink v kombinaci s rychlým tempem zápasu.

Tým U13 čeká ještě hodně práce - pokud ale družstvo bude šlapat na všech trénincích, projeví se to brzy i na výsledcích zápasů.Takže pardubické derby se nám sice výsledkově nepovedlo, ale všem hráčkám patří pochvala za nasazení a snahu, kterou do zápasu daly. 

 

BK Studánka Pardubice - BK Vividbooks Pardubice 20:132 (10:64)
body: Horná 6, Janovská 4, Zdobinská 4, Kavková 2, Špryncová 2, Matějková 2