Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Instagram BK Studánka PardubiceFacebook BK Studánka PardubiceYouTube kanál BK Studánka Pardubice

Basketbalové weby

Představujeme vám zajímavé české i zahraniční webové stránky o basketbalu.

 

CBF.CZ

Oficiální web České basketbalové federace

Česká basketbalová federace web


FIBA.BASKETBALL

Oficiální web mezinárodní basketbalové federace.

Mezinárodní basketbalové federace FIBA web


BASKETMAG.CZ

Zpravodajství z české ligy, české reprezentace, NBA a zahraničních soutěžích, kde hrají čeští hráči a české hráčky.

Basketmag.cz web o basketbale


SVETBASKETU.CZ

Svět basketu je web o basketbale v celé jeho šíři - aktuality z české ligy, NBA, evropských pohárových i ligových soutěžích.

Svět basketu web o basketbale v celé jeho šíři


NBASKET.CZ

Web v češtině o severoamerické NBA.

NBasket.cz web o NBA


PROBASKET.CZ

Novinky ze světa basketbalu - KNBL, NBA, VTB

Probasket.cz web


NBA.COM

Oficiální web zámořské mužské profesionální soutěže NBA (National Basketball Association). Aktuální informace o každém zápase, spousta fotografií a videí.

Zámořská basketbalová liga NBA


WNBA.COM

Oficiální web zámořské ženské profesionální soutěže WNBA (Women´s National basketball Association). Aktuální informace o všech 12 týmech, každém zápase včetně fotografií a videa.

Ženská profesionální basketbalová liga WNBA


G-LEAGUE.NBA.COM

NBA G League, nebo jednoduše G League, je oficiální soutěž Národní basketbalové asociace (NBA). Liga byla v letech 2001 až 2005 známá jako National Basketball Development League (NBDL) a od roku 2005 do roku 2017 jako NBA Development League (NBA D-League). V sezóně 2017/18 se firma gatorade stala titulárním sponzorem D-League a ta byla přejmenován na NBA G League. Jedná se o "farmářskou" soutěž pro hráče z týmů NBA, kteří se nevejdou na soupisku pro zápasy nejlepší basketbalové ligy světa.

Farmářská basketbalová liga NBA G League


EUROLEAGUE WOMEN

EuroLeague Women je nejvyšší pohárová ženská basketbalová soutěž v Evropě, ve které se pravidelně představuje 16 nejlepších evropských týmů. Moderní éra této soutěže se datuje od 1996, kdy byl POhár mistryň evropských zemí přejmenován na EuroLeague Women. Od té doby tuto soutěž vyhrálo 13 různých klubů ze 6 zemí.

Nejvyšší pohárová soutěž pro basketbalistky v Evropě - Euroleague Women


EUROCUP WOMEN

EuroCup Women je druhá je nejvyšší basketbalová ženská pohárová soutěž v Evropě. Od roku 1972 do roku 2002 se tato soutěž hrála pod názvem "Pohár Ronchettiové". Každoročně ji hraje 32 evropských týmů. Od roku 2003 pouze dva týmy vyhrály tuto soutěž vícekrát (Galatasaray 2x, Dynamo Moskva 3x).

Ženská basketbalová soutěž EuroCup Women


BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Basketball Champions League (BCL) je každoroční basketbalová mužská soutěž pro evropské kluby pořádaná basketbalovou FIBA. Soutěž začíná základní částí - 32 týmů je rozdělených do čtyř skupin - a hraje se od října do ledna. Čtyři nejlepší týmy z každé skupiny pak postoupí do play-off. Final Four se obvykle koná v posledním dubnovém nebo prvním květnovém týdnu.

Basketbalová Liga mistrů pro mužské evropské kluby