Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Instagram BK Studánka PardubiceFacebook BK Studánka PardubiceYouTube kanál BK Studánka Pardubice

Basketbalové filmy

České a zahraniční filmy a seriály s basketbalovou tématikou.

 

Zlatý podrazČeský film nejen o basketbale Zlatý podraz

Rok: 2018

Délka: 108 minut

Režie: Radim Špaček

Hodnocení ČSFD: 58 %

Příběh o vášnivé lásce, basketbalu a životě ve stínu politiky. Film začíná v roce 1938. Hlavní linii snímku tvoří osudová láska mladého právníka a sportovce Franty k tanečnici Michelle, se kterou se seznámí na poválečném Mistrovství Evropy v basketbalu v Ženevě. Michelle je osudem pronásledovaná dívka, která prchla z vlasti před Stalinem i Hitlerem. Jejich příběh, který kromě politiky ovlivní i dva protikladní jedinci trenér Valenta a komunistický funkcionář Hrabal,  vrcholí v roce 1951, kdy Evropu už na mnoho let rozdělila železná opona.


Last Dance

Seriál Last Dance o legendě Michaelu Jordanovi

Rok: 2020

Délka: každý díl 49-51 minut (10 dílů)

Režie: Jason Hehir

Hodnocení ČSFD: 96 %

Legendární Michael Jordan v tomto dokumentárním seriálu otevřeně vypráví o svém životě a kariéře v týmu Chicago Bulls, se kterým získal celkem 6 titulů šampionů NBA. Obsahuje dosud nepublikované záběry z jeho poslední sezóny v nejslavnější basketbalové lize světa. Tato seriálová série obsahuje také rozhovory s mnoha osobnostmi NBA včetně samotného Jordana. Seriál získal cenu Primetime Emmy za vynikající dokumentární nebo non-fiction sérii. Jordan povolil natáčení s dohodou, že záběry budou použity pouze s jeho přímým svolením. Po mnoha letech a mnoha odmítnutích souhlasil Michael Jordan se vznikem seriálu v roce 2016  .


Coach CarterBasketbalový film Coach Carter z roku 2005

Rok: 2005

Délka: 130 minut

Režie: Thomas Carter

Hodnocení ČSFD: 81 %

Film vypráví pravdivý životní příběh kontroverzního basketbalového trenéra Kena Cartera. Carter uzavřel tělocvičnu svého neporazitelného týmu, když zjistil, že hráči mají špatný prospěch ve škole. Za svůj čin byl jak sveřepě odmítán, tak nadšeně chválen. Musel překonat odpor hráčů, rodičů i celé společnosti, kteří ho nutili znovu otevřít hřiště. Rozhodl se ukázat mladým lidem budoucnost, která přesahuje gangy, drogy, vězení a dokonce i basketbal.


Cesta zpátkyBasketbalový film The Way Back

Rok: 2020

Délka: 108 minut

Režie: Gavin OĆonnor

Hodnocení ČSFD: 66 %

Jack Cunningham byl ve své době nejlepším hráčem basketbalu na střední škole. O roky později propadl alkoholu a jeho závislost ho stála manželství. Zvládne se vypořádat s démony minulosti a trénovat tým školy, kde kdysi sám hrál?

 


Space JamLegendární basketbalový film Space jam s Michaelem Jordanem

Rok: 1996

Délka: 88 minut

Režie: Joe Pytka

Hodnocení ČSFD: 62 %

Jeho Veličenstvo a Jeho Králičenstvo - to je ale tým! Michael Jordan střílí, králík Bugs Bunny přihrává a celá plejáda hvězd z kreslených filmů Looney Tunes zaplavuje Space Jam. Parta Tune Squad vyzve Nerdlucky na basketbalový zápas, ve kterém se má rozhodnout, zda Looney Tunes zůstanou tady......nebo se stanou pouhou atrakcí ve vzdálené galaxii. Nerdluckové jsou ve výhodě, protože mají strašlivou tajnou zbraň - ukradli totiž umění největším hvězdám NBA jako Charles Barkley a Patrick Ewing. Ale to ještě není všechno. Tune Squad má taky tajnou zbraň. A tou je ten nejlepší hráč na světě a v celém vesmíru! Pochází z našeho světa - stejně jako celá tahle legrace.


Bílí muži neumějí skákatBasketbalový film Bílí muži neumějí skákat

Rok: 1992

Délka: 112 minut

Režie: Ron Shelton

Hodnocení ČSFD: 66 %

Sidney si myslel, že je v basketbalu nejlepší. Pak se objevil Billy, který je stejně dobrý. Brzo zjistí, že spolu nemusejí soupeřit, protože dohromady si víc vydělají. Ale to by Billy nesměl dlužit nesmlouvavým gangsterům... Billy Hoyle přijíždí na známé basketbalové hřiště na Venice Beach, aby změřil své síly s nejlepšími hráči. Jedním z nich je určitě Sidney Deane, se kterým se Billy vsadí, že ho porazí ve střelbě na koš. Jejich výkony jsou vyrovnané, ale nakonec vyhraje Billy. Peníze odnese své přítelkyni Glorii, která dluží bratrům Stucciovým; on je touto cestou vydělává. Sidney za ním pak přijde do motelu a nabídne mu spolupráci. Za týden má být turnaj dvojic, kam by se spolu mohli přihlásit. Do té doby by mohli ještě vydělat nějaké peníze na okrajových hřištích, kde je nikdo nezná. Budou dělat, že se neznají, a až obehrají protihráče, výhru si rozdělí. 


Jedině onaFilm s basketbalovou tématikou Just Wright (Jedině ona)

Rok: 2010

Délka: 96 minut

Režie: Sanaa Hamri

Hodnocení ČSFD: 62 %

Basketbalová hvězda NBA, Scott McKnight, utrpí nepříjemné zranění, fyzioterapeutka Leslie Wright se ho neoblomně snaží dostat zase zpět do formy. Jenže jejich profesionální vztah brzy přeroste v lásku. Ve filmu Jedině ona si Queen Latifah zahrála fyzioterapeutku Leslie Wright, která dostane životní příležitost – starat se o basketbalovou hvězdu NBA, Scotta McKnighta. Vše jde jako na drátku, ovšem pouze do chvíle, než se Leslie do Scotta zamiluje. Musí si vybrat mezi pracovní příležitostí o jaké vždy snila a svým srdcem. Jenže zdá se, že Scott příliš nedbá o její city, je zcela pohlcen Lesliinou kamarádkou z dětství Morgan, která by se ráda stala slavnou manželkou, jakousi NBA trofejí. Bude Leslie i nadále hrát roli nejlepší kamarádky? Anebo si Scott konečně uvědomí, že vše, po čem kdy toužil, má přímo před sebou.