Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Instagram BK Studánka PardubiceFacebook BK Studánka PardubiceYouTube kanál BK Studánka Pardubice

Aktuality

Nábor basketbalistek v Pardubicích

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13.05.2021 - Nábor nových hráček

Na začátku května jsme opět spustili nábor dívek do našich družstev. Přijímáme dívky ročníků narození 2009 až 2013. Přihlaste vaši dceru nebo vnučku na populární a cenově dostupný kolektivní sport. Všechna děvčata u nás zažijí zajímavé tréninky, poznají nové kamarádky, zlepší si fyzickou kondici a naučí se ovládat míč. O prázdninách nás čekají soustředění a od září také zápasy a turnaje. Těšíme se na všechny, kteří si přijdou basketbal vyzkoušet.

V současnosti trénujeme na venkovních hřištích. 

Kontakt pro nábor nových hráček


04.05.2021 - Letní basketbalová soustředění

Léto se rychle blíží a my pevně věříme, že v srpnu bude možné trénovat v tělocvičně. Zde najdete termíny basketbalových soustředění pro jednotlivé kategorie. Ty se uskuteční v Pardubicích na Sportovním gymnáziu a v Kutné Hoře v novém sportovním areálu Klimeška.

Na všechny hráčky se moc těšíme.


27.04.2021 - Česko dribluje

Na podporu Mistrovství Evropy, které se bude hrát v roce 2022 také v České republice vzniknul unikátní projekt s názvem ”Česko dribluje!”. Jeho cílem je posílit pozici basketbalu jako jednoho z nejatraktivnějších světových sportů a zároveň pomoct propagaci samotného šampionátu. Projekt Česko dribluje! má ambici oslovit sportovní nadšence všeho věku napříč jednotlivými sporty a disciplínami. Připraveno je množství soutěží a především větších i menších akcí, které si dávají za cíl představit basket jako všudypřítomný fenomén a nekončící zábavu. Hlavním komunikačním kanálem pak budou stránky www.ceskodribluje.cz. Fanoušci, kteří se na webu zaregistrují, dostanou přednostní právo nákupu na zápasy pražské skupiny EuroBasketu 2022.


22.04.2021 - Hejbni se II

Po úspěchu jarního projektu "Hejbni se a sbírej fanoušky" představila Česká basketbalová federace druhé pokračování s názvem "Hejbni se II a dojeď na kvaldu" Principem je opět podpořit fyzickou kondici i technické dovednosti všech basketbalistek a basketbalistů v době, která amatérskému sportu stále příliš nepřeje. A tím vyjádřit podporu oběma českým rprezentačním celkům. Začátek léta 2021 bude na reprezentační akce bohatý. Ženskou reprezentaci čeká EuroBasket ve Francii a Španělsku a na svěřence trenéra Ginzburga čeká olympijská kvalifikace v Kanadě.

Každý zúčastněný tým sbírá svou sportovní činností společně body (tzv. pohybové jednotky). Ty budou "vyměněny" za kilometry. Cílem je dostat se z hlavního města Česka do kanadské Victorie. Ale pozor! Cesta vede přes dějiště ženského EuroBasketu Štrasburk a Valencii. Čeká na nás celková vzdálenost 10 500 km.

BK Studánka Pardubice obhajuje celkem 3 vítězství za jarní části a samozřejmě se o přední příčky chceme poprat i tentokrát. Celá soutěž trvá 6 týdnů od 19.4. do 30.5. Tak držte našim děvčatům palce.

Podorbnější informace najdete na webu cz.basketball.


16.04.2021 - Žirafy žirafám

Rozhodli jsme se pomoci Safari parku ve Dvoře Králové nad Labem s péčí o zvířata v této neutěšené době. A není překvapením, že jsme na snídani pozvali žirafy, protože máme žirafu v oficiálním logu od založení našeho klubu. Přidáte se k nám s pomocí žirafám? Připsět na snídani či oběd nejen žirafám můžete na této stránce: https://safaripark.cz/obed


9.4.2021 - Finále Renomia ŽBL

V sobotu 10.04.2021 začíná finálová série play-off nejvyšší ženské soutěže Renomia ŽBL.

Utkají se v něm týmy ZVVZ USK Praha a Sokol Hradec Králové. Série hraná na 3 vítězná utkání začne v Praze na Královce.

Zápasy můžete sledovat na platformě tvcom.cz.


2.4.2021 - Veselé Velikonoce

Basketbalový klub Studánka Pardubice vám přeje pohodové a šťastné prožití velikonočních svátků navzdory již déle než rok trvající neutěšené pandemické situaci. Užijte si čas s nejbližší rodinou a nalďte se na přicházející jarní období. My už se těšíme až se potkáme se všemi na palubovkách.


24.3.2021 - Semifinále Renomia ŽBL

Dnes se rozehrají zápasy semifinále nejvyšší české basketbalové ligy žen - Renomia ŽBL. Proti sobě nastoupí hráčky ZVVZ USK Praha a KP Brno, druhou dvojici tvoří týmy Sokol Hradec Králové a Žabiny Brno. Série se hraje na tři vítězná utkání. Všechny zápasy můžete sledovat na platformě tvcom.cz

Rozpis jednotlivých semifinálových kol:

1. kolo: 24.3.

2. kolo: 27.3.

3. kolo: 30.3.

4. kolo: 1.4.

5. kolo: 3.4.


18.03.2021 - Podpořte nás přes Givt.cz

Pomozte podpořit náš klub a dívčí basketbal v Pardubicích. Nově tak můžete učinit prostřednictvím nákupů na internetu. Jsme zaregistrovaní na portále Givt.cz. Než půjdete cokoliv na internetu kupovat, navštivte nejdříve stránku www.givt.cz, zadejte požadovaný e-shop a pokud ho v nabíde najdete, zadejte v kolonce "Přispívám na": BK Studánka Pardubice. Potom už budete přesměrováni přímo do požadovaného e-shopu a můžete nakupovat. Nákup vás nebude stát ani korunu navíc a pomůžete nám v rozvoji basketbalu v Pardubicích.

Předem všem podporovatelům děkujeme.


14.03.2021 - Sportnect - sportovní sociální síť

Sportnect je relativně nová sportovní sociální síť, která spojuje sportovce, trenéry, organizátory, fanoušky i rodiče sportujících dětí. Dostupná je jak na webu tak v mobilních aplikacích pro iOS a Android. Věnuje se všem úrovním sportu od rekreačních či amatérských sportovců přes dětský sport až po profesionální sport. Sportnect je univerzální pro širokou škálu sportů, nespecializuje se na nějaké konkrétní odvětví. Nabízí funkce a služby pro kolektivní i individuální sporty.Jednotlivé funkce systému jsou vyvíjeny ve spolupráci s trenéry, organizátory sportovních akcí a zástupci sportovních klubů a týmu tak, aby přesně pokrývaly jejich potřeby moderní komunikace, prezentace a sdílení informací ze sportovního života.

Tým BK Studánka Pardubice zde najdete samozřejmě také.

www.sportnect.cz


10.03.2021 - Basketbalové a sportovní podcasty

Novinkou na našich webových stránkách je sekce "Basketbalové podcasty".

Zde vám představujeme šest nejznámějších podcastů, které stojí za to sledovat. Některé jsou zaměřené čistě na basketbal, některé mají širší záběr na různá sportovní témata a představují osobnosti nejen basketbalového světa. Všechny jsou velmi inspirativní a věříme, že si najdete pro sebe ty pravé, které budete poslouchat pravidelně.


08.03.2021 - Čtvrtfinále Renomia ŽBL

Základní část RENOMIA ŽBL je za námi, nadstavba byla v letošním ročníku zrušena. Proto ihned následuje play-off. Čtvrtfinálové souboje začínají v pondělí 8.3.2021. Poprvé se do vyřazovacích bojů podívají týmy SBŠ Ostrava a Levhartice Chomutov. Všechny zápasy čtvrtfinále jsou k vidění na TVCOM.CZ.

Čtvrtfinálové dvojice:

ZVVZ USK Praha (1. místo po zákl. části) - Lokomotiva Trutnov (8.)

Sokol Hradec Králové (2.) - Levhartice Chomutov (7.)

Žabiny Brno (3.) - SBŠ Ostrava (6.)

KP Brno (4.) - BLK Slavia Praha (5.)

 
 
 
 

 

 

 


05.03.2021 - Basketbalové omalovánky

Pro nejmenší baskeťačky a baskeťáky jsme připravili speciální basketbalové omalovánky s tématikou našeho klubu. Stáhnout si je můžete na našich webových stránkách: https://www.bkstudanka.cz/basketbalove-omalovanky.

Postupně budeme přidávat další, ať dětem co nejvíce zpříjemníme to dlouhé období bez basketbalu.


01.03.2021 - Renomia Final 4

Tento týden se uskuteční v Městské sportovní hale Chomutov závěrečný turnaj Českého poháru žen, který nese jméno "Renomia Final 4". Podle aktuálních vládních nařízení stále bez možnosti účasti diváků v hledišti. Vzhledem k současné epidemické situaci a přerušení všech amatérských sportovních soutěží musel už na podzim roku 2020 Výbor ČBF schválit nový systém této soutěže. V ročníku 2020/2021 se tak do Českého poháru zapojují pouze profesionální týmy - družstva Renomia ŽBL.Všechny zápasy lze v přímém přenosu shlédnout na platformě tvcom.cz. Připraveny jsou přenosy snímané na pět kamer v HD rozlišení plus programu ve studiu.

Rozlosování Renomia Final 4:

 

 Semifinále            
 04.03.2021 Levhartice Chomutov  - KP Brno 15:00    
 04.03.2021 BLK Slavia Praha  - ZVVZ USK Praha 18:30    
 O 3. místo            
 05.03.2021 Poražený SF I  - Poražený SF II 15:00    
Finále            
05.03.2021 Vítěz SF I - Vítěz SF II 18:30

20.02.2021 - Vítězství ve 3 kategoriích

Od 29. ledna do 18. února jsme se účastnili soutěže "Hejbni se a sbírej fanoušky", kterou pro basketbalové kluby vymyslela Česká basketbalová federace.

Děvčata všech věkových kategorií po celé tři týdny poctivě trénovala v domácích podmínkách a dle svých možností. A toto zajímavé republikové klání jsme ve třech ze čtyř kategorií zcela opanovali.

Velký dík patří všem hráčkám a také rodičům těch nejmladších za poctivý trénink a pravidelné zprávy s výsledky svým trenérům. Máme velkou radost z tohoto úspěchu. Vítězná družstva kromě věcných cen získala také možnost být jako virtuální fanoušci přítomni na zápasech mužské reprezentace v rámci kvalifikace na EuroBasket 2022 - v sobotu pro Litvě (18:30) a v pondělí proti Belgii (15:30).

Konečné výsledky:

Dívky – Baby Basket U6 – U10

1. BK Studánka Pardubice

2. BK Děčín

3. BSK TJ Jičín

 

Dívky – Minibasket U11 – U13

1. BK Studánka Pardubice

2. BSK TJ Jičín

3. Žabiny Brno

 

Dívky – Žactvo U14 – U15

1. Žabiny Brno

2. Basket Varnsdorf

3. BK Děčín

.....14. místo BK Studánka Pardubice

 

Dívky – Dorost U16 – U19

1. BK Studánka Pardubice

2. BK Brandýs nad Labem

3. Basket Říčany

 

Podrobné výsledky zde


17.02.2021 - Jsme také na Twitteru

Nově jsme také na sociální síti Twitter. Kdo z vás - fanoušků, rodičů, hráček a našich podporovatelů - je aktivní na této platformě, tak nám, prosím, dejte "follow".

Snažíme se vám být co nejblíž, proto nás můžete sledovat na těchto dalších sociálních sítích: Facebook, Instagram a YouTube.

V nadcházejích týdnech pro vás chystáme další novinky na našem webu, můžete se těšit.


13.02.2021 - Tapety na mobil

Připravili jsme pro naše hráčky, trenérky a trenéry, rodiče a v neposlední řadě naše fanoušky, sponzory a podporovatele další novinku. Na našich webových stránkách si můžete stáhnout zbrusu nové tapety na mobilní telefon s tématikou našeho klubu. Budeme rádi, když nám napíšete jaké se vám líbí nejvíc (klub@bkstudanka.cz). V plánu máme přidávat další, ať si můžete plochu svého mobilu měnit. Aktuální nabídku tapet najdete na tomto odkazu.

Nezapomeňte nás sledovat na sociálních sítích (FacebookInstagram, Twitter), ať se jako první dozvíte o všech novinkách nejen z klubu, ale i ze světa hry, kterou tak milujeme, z basketbalu.


09.02.2021 - Basketbalové e-shopy

Na našem webu najdete zbrusu novou sekci, kterou jsme nazvali Basketbalové e-shopy. Zmapovali jsme internetový trh s basketbalovým zbožím a zpracovali krátký přehled těch nejdůležitějších a nejoblíbenějších obchodů.

Naše hráčky, rodiče, fanoušci, ale i široká veřejnost se může nechat inspirovat při pořizování nového oblečení na basketbal, basketbalové obuvi, nového míče pro trénink, batohů a dalších sportovních doplňků.

Pokud vám v našem přehledu nějaký basketbalový obchod chybí, budeme rádi, když nám napíšete zprávu na e-mail: klub@bkstudanka.cz   


06.02.2021 - Kvalifikace českých reprezentantek na EuroBasket 2021

Poslední kvalifikační bublina v tureckém Istanbulu se našim reprezentantkám podařila na jedničku. Po výhrách nad týmem Rumunek 100:52 a Dánek 84:63 postupujeme na EuroBasket z prvního místa naší kvalifikační skupiny. Po čtrnácté za sebou nebudeme chybět na závěrečném evropském turnaji. 

Letošní Mistrovství Evropy budou hostit společně Francie a Španělsko v termínu 17.-27. června. Gratulujeme našim reprezentantkám a těšíme se na červnové napínavé souboje, které EuroBasket 2021 jistě přinese.


04.02.2021 - Náš klub je na YouTube

Nově máme také klubový YouTube kanál - staňte se našimi odběrateli a žádné zajímavé video vám neunikne. Zatím na něm můžete vidět videa z minulých ročníků - ze zápasů, turnajů nebo soustředění. Postupně přidáváme další a další.

Až se začnou hrát soutěže, budeme samozřejmě přidávat také aktuální záběry ze zápasů. Odkaz na náš YouTUbe profil najdete zde: BK Studánka Pardubice - YouTube


01.02.2021 - Olympiáda dětí a mládeže odložena

Letní Olympiáda dětí a mládeže se měla uskutečnit tento rok na přelomu června a července v Olomouckém kraji, kam by přijelo přes 4000 sportovců a členů sportovních výprav. Bylo však rozhodnuto o posunutí této akce na příští rok.Letní edici uspořádá Olomoucký kraj v červnu 2022. Zástupci Českého olympijského výboru a pořadatelských krajů se dohodli na posunutí celého cyklu Olympiády dětí a mládeže. Olomoucký kraj bude hostit mladé sportovce od 19. do 24. června 2022. Vedle tradičních sportů se poprvé na ODM představí i šerm. Známé je už například i logo desáté letní ODM a maskot – orel držící českou vlajku. Olympijská vesnice vznikne ve spolupráci s Univerzitou Palackého v areálu jejích kolejí v centru města a nedaleká Pevnost poznání se přemění na Olympijský dům. Tým organizátorů tak získává více času na kvalitní přípravu.

Věříme, že i příští rok budeme mít možnost reprezentovat Pardubický kraj v basketbalu dívek na této skvělé akce pro mládež.


29.01.2021 - Hejbni se a sbírej fanoušky

Nový projekt České basketbalové federace, který pomůže hráčkám a hráčům s návratem na palubovky až se uvolní stávající opatření.
Basketbalová federace připravila soutěž, kdy každý hráč či hráčka může přispět ke splnění týmového cíle. Každý tým ve své věkové kategorii sbírá za splněné aktivity virtuální fanoušky pro český národní tým mužů, který 20. a 22. února 2021 odehraje kvalifikační utkání o ME 2022. Čím více budou hráči trénovat, tím větší podporu získají pro Lvy. Hráči se tak kondičně rozvíjejí, spolupracují v rámci týmu a zároveň podporují české reprezentanty.
Hráčky každé věkové kategorie našeho klubu budou výsledky svého tréninkového úsilí zasílat svým trenérkám a trenérům. Budete-li mít jakékoli otázky, obraťte se přímo na ně.

28.01.2021 - Letní basketbalová soustředění 2021

I přes neutěšenou epidemiologickou situaci zůstáváme optimisté a věříme, že se plánovaná letní soustředění v tomto roce uskuteční v plném rozsahu. V sekci Klub najdete rozpis všech soustředění v Pardubicích a Kutné Hoře rozdělených podle ročníků narození hráček: Termíny letních soustředění 2021

Podrobné informace budeme samozřejmě rodičům i hráčkám rozesílat v letním období tohoto roku. V případě jakýchkoli dotazů se, prosím, obracejte na Pavlínu Chocholoušovou (email: pavlina.chocholousova@bkstudanka.cz; telefon: 731 260 944).

Přejme si, že se co nejdříve potkáme na palubovkách.


22.01.2021 - Nedělní kvíz

Každou neděli vám na našich profilech na sociálních sítích Facebook a Instagram přinášíme zábavný kvíz, který se týká různých zajímavostí, důležitých udállostí, ale také kuriozit a rekordů z basketbalového prostředí. Po premiérovém kvízu minulou neděli se tento týden můžete těšit na pokračování. Budeme rádi, když nám do komentářů pod příspěvky dáte vědět, jestli jste uhádli správnou odpověď. 

Aktuality z dívčího basketbalového klubu Studánka Pardubice