Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Zajímavá zkušenost v reprezentačním triku

10.01
2017

Maďarsko uspořádalo v Szolnoku 6. – 9. ledna vůbec první akci “FIBA 3 x 3 Fast Track program” - jehož cílem je rozvíjet schopnosti hráčů 3 × 3 a identifikovat budoucí olympijské medailisty. Českou republiku zde reprezentovaly 4 hráčky BK Studánka Pardubice. Natálie Černohorská, Pavla Hamaričová, Alžběta Levínská a Pavlína Tabačková.

Dovednosti holkám předávalo sedm trenérů národních výběrů, například švýcarský reprezentační trenér Damiena Leyrolles.

Během campu byly národní týmy smíchány do čtyř skupin a hráčky absolvovaly náročné tréninky zaměřené jak na individuální, tak týmové dovednosti. Večer se hráčky věnovaly taktice hry.

Holky měly také jedinečnou příležitost učit se od majitele dvou titulů z turnajů FIBA 3 X 3 World Tour  Aleše Kunce (Lublaň, SLO), mistryně světa a MVP šampionátu v roce 2016 Michaely Uhrové (CZE) a mistryně Evropy 2016 a MVP Dory Medgyessy (HUN).

Na závěr této akce byl připraven turnaj národních týmů, kde holky obsadily 3. místo. Pro někoho možná trochu smolně – o pouhý jeden vstřelený koš – ale je potřeba si uvědomit, že pro všechny naše hráčky to bylo první setkání s hrou 3 x 3.

Pro holky to každopádně byla úžasná zkušenost a my děkujeme za reprezentaci České republiky a BK Studánky Pardubice!