Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

V extralize kadetek jsme stále ve hře o první čtyřku

26.01
2016

Náročný program nám určil los extraligy kadetek. V sobotu jsme odjížděli k utkání 15. kola do Trutnova, který měl v sezoně do soboty tři prohry, stejně jako my. Náš tým byl patřičně nabuzený a odhodlaný soupeřkám vrátit porážku z 5. kola z domácí palubovky. V první polovině utkání šlo všechno jako po drátkách. Své vedení jsme navyšovali postupně až na 15 bodů a půl minuty před koncem druhé čtvrtky jsme měli na rukách 100% šanci na zvýšení náskoku. Možná jsme na chvíli podlehli uspokojení, možná jsme se už viděli v šatně a tak jsme stihli vyrobit dvě hrubky, po kterých soupeřky ještě snížily na rozdíl 10 bodů. Tento okamžik podle trenérů rozhodl celé utkání. Po změně stran byla v Trutnově vidět velká bitva o každý metr palubovky, která skončila prodloužením. V řádné hrací době svítilo na tabuli 57:57. Bohužel jsme do prodloužení nastupovali už bez tří hráček základní sestavy (5 osobních chyb), ale holky na palubovce dřely a vzdorovaly. Bohužel v posledním okamžiku prvního prodloužení přišla další hrubka a tu soupeřky nemilostrdně potrestaly. Odbojovaný zápas v maximálním nasazení, kterému z tohoto pohledu nebylo co vytknout, jsme ovšem prohráli už ve zmiňované první půli. Je až neuvěřitelné z jakých pozic nejsme schopni trefit koš. Jestli máte rádi horory, můžete se mrknout na záznam....a to jsme nevěděli co nás čeká v neděli :-)

KARA Trutnov - BK Pliska Studánka Pardubice 64:62 (11:14 25:35 43:47 57:57) Body: Dohnalová Barbora 23, Šotolová Kristýna 10, Černohorská Natálie 9, Šotolová Karolína 7, Hamaričová Pavla 6, Matiášková Veronika 5, Levínská Alžběta 2, Šitancová Zuzana 0, Tabačková Pavlína 0

V neděli nás čekal další soupeř s ambicemi na final four, pražské USK. Jestli jsme si mysleli, že v sobotu to v Trutnově byl boj, neděle nás vyvedla z omylu. Celé utkání jsme dotahovali náskok soupeřek a mám pocit, že na koších v Královce byl asi zatažený poklop. V našem týmu se nenašla žádná hráčka, která by byla schopná vzít odpovědnost na sebe, jen jsme si přihrávali po perimetru a nutili se do nepřipravených střel - které jsme většinou netrefili. Když už se podařil náznak rychlého protiútoku, koš jsme stejně minuli. Soupeřky na tom byly naštěstí pro nás podobně a tak skóre nijak závratně nenarůstalo. Snad až poslední dvě minuty, do kterých jsme si nesli šestibodové manko, jsme střeleckou smůlu protrhli. Na našich osm bodů (2x3 + 2 body jedné hráčky) stačily holky z USK odpovědět pouze jednou proměněnou šestkou (ze čtyř v posledních 10 vteřinách) a tak jsme se mohli radovat alespoň ze dvou bodů.

USK Praha - BK Pliska Studánka Pardubice 46:47 (14:11 23:22 31:34) Body: Šotolová Karolína 14, Dohnalová Barbora 9, Hamaričová Pavla 8, Levínská Alžběta 5, Matiášková Veronika 5, Černohorská Natálie 2, Šotolová Kristýna 2, Tabačková Pavlína 2, Šitancová Zuzana 0