Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

U15 skončily v Kožlanech na 5.místě, pohár však přivezly

11.09
2018

V termínu 7.9.-9.9. jsme se zúčastnily přípravného turnaje v Kožlanech, a přivezly jsme krásné páté místo společně s pohárem a šampáněm pro děti, také jsme dostaly za skvělé výkony plnou krabici zákusků, ale kdo moje holky zná, tak ví, že jídlo u nich moc dlouho nevydrží a hned se sní!

Do turnaje jsme vstoupily v pátek ve 20:00 proti Litoměřicím, kteří potvrdili očekávaní všech a celý turnaj vyhrály. I přestože bylo v našich silách Litoměřice porazit, tak  se nám to nepovedlo, ale naštěstí se můžeme vymluvit na to, že jsme měly za sebou dlouhou cestu, a tak jsme to hodily za hlavu a vynahradily jsme si to sobotní výhrou nad Kladnem, a to byla výhra opravdu sladká, všichni jsme si daly body a protočily jsme se na hřišti. Pak na nás nastoupil obávaný tým domácích, DBaK Plzeň, a i přes velkou snahu v prvních minutách jsme podlehly domácím tím, že jsme je nechaly hrát jejich hru a podřídily jsme se jim. Po zápase s DBaK jsme skončily v základní tabulce "KOŽ" SKUPINY na 3.místě, a tak jsme šly křížem na holky z Chomutova z druhé "KRA" SKUPINY, které ve své skupině skončily na 2.místě. Bohužel nás ovlivnilo to, že ostatní týmy na turnaji říkali že nezvládneme Chomutov porazit z důvodu jasné výškové převahy, a do konce prvního poločasu jsme daly pouze 4 body. Bojovnost holek, která přišla v poslední čtvrtině nám již k výhře nad Chomutovem nepomohla, a zápas jsme prohrály. Tímto jsme zakončily sobotní hrací den a pomalu jsme se připravovaly na poslední den, kde jsme věděly, že na nás bude čekat Slaný, a pak ještě jeden tým, který nám byl v sobotu neznámý. V neděli jsme šly do zápasu s tím, že pokud vyhrajeme, budeme hrát o 5.místo s domácím DBaK, a tak jsme pořádně zabojovaly, a i přesto, že jedna z hráček si myslela, že celou dobu prohráváme, jsme suveréně vyhrály o 20 bodů. Najdednou nás však čekal poslední zápas, a jelikož byl opět proti domácímu DBak, který nás v sobotu již porazil, tak šla veškerá očekávání mimo nás. Do zápasu jsme vstoupily bez nálady a trpělivosti, smad i s lehkou únavou, ale i přesto s lehkou chutí vyhrát, jenže moje holky si řekly, že mi to přeci nebudou dělat jednoduché, a tak nedávaly vyložené šance a první čtvrtina skončila vyrovnaně. Potom si ale řekly, že mě nebudou přece nervovat a prostě vyhrajou, a tak jsme šly do druhého poločasu s náskokem 12 bodů, a i přes obrovský tlak domacích v posledních 5 minutách zápasu jsme výhru udržely a umístily jsme se tak na 5.místě.

Když pominu první zápas s Litoměřicemi, ke kterému se již nebudu vracet, tak na turnaji mi holky ukázaly co v nich je a všechny mají obrovskou pochvalu, i když samozřejmě máme stále na čem pracovat. Zvláště musím pochválit Bety Sykáčkovou, která vyhrála ocenění nejlepšího střelce turnaje, pak Káju Křížkovou za neuvěřitelnou bojovnost a touhu vyhrát, a nakonec ještě Áďu Maxovou, která jak mně, tak i holkám ukázala úplně jinou hráčku, která se v ní dobu skrývala, a o které jsme vůbec nevěděly, získává mé osobní ocenění za největší překvapení turnaje!  smiley

Zároveň nesmím zapomenout na rodiče, kteří pro nás v neděli přijeli, takže i za holky děkuji Honzovi Sykáčkovi a Křížkovým.

Na závěr bych jen řekla, že si myslím, že se turnaj vyvedl, ať už vzhledem k organizaci pana Buňky, nebo po stránce hrací, a holkám chci poděkovat za skvělou reprezentaci jak mě, tak i klubu! heart