Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Nový rok začínají starší žákyně výherně.

08.01
2019

První víkend v roce 2019 jsme začali nejlépe jak to jen šlo, a to výhrou a výhrou.

V sobotu, ačkoliv jsme se měli společně s rodiči vydat do Jičína, se výlet nakonec nekonal, a hrálo se u nás doma na Studánce. Sice to byl náš první zápas, na který jsme se měly všechny moc těšit, ale tak nějak od rozcvičování se dalo předvídat, jaké nasadíme tempo. Ano, zápas jsme začaly pěkně po lehounku, "no stres", naštěstí nás ale brzy trklo, že asi budeme muset zamakat trochu víc, a dostaly jsme se do rychlejšího tempa. Do druhého poločasu jsme šly s náskokem 27 bodů, protože jsme jičínským hráčkám dovolily dát v 2.čtvrtině pouze 7 bodů. Jak už tomu u nás však často bývá, nastoupily jsme do druhého poločasu opět téměř bez obrany, a tak 3.čtvrtina byla poměrně vyrovnaná. No a čekala nás poslední čtvrtina, kde jsme si s holkama ujasnily (asi 3 minuty do konce zápasu, kdy to bylo o 21 bodů), že teda tento zápas musí být minimálně o 30, jinak by byly holky po zásluze odměněny. No a člověče div se, vyhrály jsme o 31 bodů.

V neděli se tedy děli věci, jak jsem holkám už řekla, tím stresem mi zkrátily život asi o 10-15 let, ale musím říct, že to stálo za to. No ale nejdřív pěkně od začátku. Přijeli jsme do Trutnova, kde nás překvapila trochu zima, a to tedy nejen venku, ale i v hale, naštěstí jsme však vytrénované ze sporťáku, a tak nám to nedělalo problém, i když naši tatínkové tam klepali kosu v bundách celý zápas :D. A teď k samotnému zápasu, začaly jsme skvěle, zdálo se že zápas se bude ubírat jasným směrem, když jsme vyhrávaly o 9 bodů na konci 1.čtvrtiny, ale opak byl pravdou a druhou čtvrtinu jsme si nechaly nasázet od trutnovských soupeřek 27 bodů, a tak jsme šly o poločase do šatny za stavu 41:34. Musím říct, že tam si holky vyslechly hlavně kritiku obrany, a také to že teda "TAKHLE" to rozhodně nepůjde. Do druhého poločasu jsme však neskočily nijak zvlášť aktivní, i když o trochu víc jsme se snažily, nestačilo to a  na konci 3. čtvrtiny bylo skore 55:51. A přišla na řadu 4.čtvrtina. Na holkách stále nebylo moc vidět, že by toužily po vyhře, a navíc jsme měly 2 hráčky ze základní pětky téměř vyfaulované. Už mi opravdu docházely nápady jak holky namotivovat. donutit je zamakat a kousnout se, naštěstí jsme ,,kdyby náhodou" nacvičovaly v týdnu akci na zakočení z trojkového oblouku. Vůbec jsem nepředpokládala, že by holky akci natolik precizně zvládly, bylo to pro mě překvapení, jelikož akce je určená pro starší hráčky, a také to bylo překvapení pro trutnovské hráčky, které akci asi 5x nepřečetly, a tak my jsme měly možnosti skorovat, tedy abych to upřesnila, tak Natálka Zvancigerová (majitelka 29 bodů) měla možnosti skorovat, jelikož akce byla mířena přímo na ni. A zápas byl 3 minuty před koncem vyrovnaný. Holky z Trutnova následně faulovaly Babet Loučkovou (majitelka 17 bodů), a ta proměnila první šestku, avšak druhou šestkou nahrála Káje Tabačkové (majitelka 11 bodů, "držitelka rekordu"), která tak mohla dát koš s faulem, a posunula nás tak blíže k výhře. Následoval koš protihráček, ale my jsme si z toho nic nedělaly a rychlým přesunem a následujícím skvělým přehozem Natálky na Bety Sykáčkovou (majitelka 11 bodů), jsme se opět vrátili do boje. Následoval útok soupeřek, které se neprosadily, a Babet opět Natálce připravila akci na střelu za 3 body a Natálka samozřejmě proměnila, čímž nás posunula do vedení o jeden bod (74:75). V dalším útoku protihráček nejlepší hráčka Trutnova si udělala útočný faul, kterým se též vyfaulovala. Následovala ztráta našeho útoku, a to porušením pravidla o krocích, a tím jsme dali možnost Trutnovu otočit skore. Opět náš faul, hráčka proměnila jen jednu šestku (75:75). V útoku jsme opět ztratily míč, avšak Babet hned získala zpět a KOŠ, vedeme 75:77. Trutnov má cca 15 vteřin na zakončení, ale Babet bere míč a je faulovaná 2,4 vteřiny do konce, čímž ji protihráčky posunuly na čáru trestných hodů, jak jinak než že naše Babet obě šestky proměnila, a tím nás definitivně utvrdila ve výhře 75:79.

Výkon v koncovce byl opravdu neskutečný, někteří rodiče se mi i svěřili, že už ani nevěřili že to otočíme, ale holky mi ukázaly, že to jde když se chce. Pouze mě tedy mrzí, že to nejde celý zápas :( Ale věřím, že teď nás to všechny nakopne a budeme hrát každou minutu zápasu, ne jen 15 minut :D Děkuju!!