Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Naše hráčky se v Andoře neztrazily

10.11
2017

Reprezentace U18 v novém olympijském sportu, v basketbale 3x3 má za sebou další úspěch. Na závěrečném turnaji v rámci "FIBA 3 x 3 Fast Track program" obsadily české juniorky konečné 2. místo. Češky nakonec odcestovaly do Andorry ve složení Alžběta Levínská, Natálie Černohorská (BK Studánka Pardubice), Anna Rosecká (BA Sparta) a Isnelle Natabou (Sokol Nilfisk Hradec Králové). Postupně si poradily s evropskými šampionkami z Maďarska, přehrály silné Nizozemsko i domácí Andorru. Ve finále narazily opět na Nizozemky, kterým v nervy drásajícím finále nakonec podlehly o jediný bod 20:19. Turnaj byl vyvrcholením čtyřdenního intenzivního tréninkového programu, který vedly renomovaní trenéři z celé Evropy. "Cílem programu je rozvíjet schopnosti hráčů 3 x 3 a identifikovat budoucí olympijské medailisty" říká trenérka českého juniorského národního týmu, dvojnásobná mistryně světa Michaela Uhrová. Po letošním úspěšném roce, čeká na juniorky v příští sezóně vrchol až v Buenos Aires, kde se 6. - 18. 10. 2018 uskuteční mládežnické Olympijské hry. Češky mají místo na turnaji jasné. My budeme držet Bětce a Natálce palce, aby se do konečné nominace probojovaly.