Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Liga U15 Úspěšné zakončení základní části

22.11
2015

V sobotu atypicky až v 8 hodin večer jsme na domácí palubovce hráli derby s Hradcem. Z prvého zápasu jsme si odnesli třicetibodovou porážku a tak motivace nechyběla. Zápas spíš zaujal svoji bojovností a mnohdy i vypjatými emocemi místy až za hranu, než herní krásou. Soupeřky z Hradce vedly prakticky neustále od úvodního hvizdu, ale našim děvčatům se dařilo držet tak říkajíc „na dostřel“. Takže největší rozdíl ve skóre byl po prvé čtvrtině o 5 bodů. Ve druhé jsme hru vyrovnali a stáhli na rozdíl jediného bodu. Třetí čtvrtka vyšla lépe Hradci o jeden bodík a tak rozhodovala až poslední část , kdy se nám podařila minisérie mezi čtvrtou a osmou minutou znamenající náskok jedenácti bodů. V závěru se soupeřky již na zvrat nezmohly a podařilo se jim pouze v poslední minutě korigovat na 57:50. Takže bereme výhru nad tradičním soupeřem, která se vždy cení a také body do další fáze soutěže což naši radost znásobuje.

Holky se ani v tomto zápase nedokázaly vyvarovat řady zbytečných ztrát a nepřesné koncovky. Nicméně vše dokázaly vykompenzovat velkou měrou bojovnosti a tentokrát i dobrou střelbou trestných hodů, kdy jsme to měli 35/21 (60%).A to byl jeden z klíčů našeho úspěchu. Dobře bylo, že se děvčata  nenechala vyvést z rytmu ani četnými stížnostmi a protesty ze strany soupeře…

Takže holky …. děkujeme !

Body: Tabačková 15(Th 8/5), Šitancová 12(Th 8/6), Zvancigerová 11(Th 8/5), Jezdinská 7 (Th 2/1), Pavlíčková 4 (Th 2/0), Novotná 3 (Th 4/3), Štěrbová 3 (Th 1/1), Kučerová 2 (Th 2/0), Včelišová ,Hetychová, Neumannová a Martiníková 0

V neděli nás pak čekalo poslední utkání základní skupiny s Litomyšlí. Jednalo se o dohrávku zápasu, který již nemohl nikterak  ovlivnit postupující ve skupině .Litomyšl měla také své poslední místo jisté a navíc dorazil tým jen v sedmi hráčkách. A tak právě i tyto okolnosti pravděpodobně měly dopad na nasazení a přístup k zápasu, které se s tím sobotním nedalo vůbec srovnávat. Prostor dostala tentokrát i celá lavička ve větší míře než jindy. A přestože jsme opět viděli širokou škálu nepřesností v koncovce, nikoho to tentokrát nemuselo mrzet. Zápas jsme s přehledem vyhráli a můžeme se těšit z druhého postupového místa ze základní skupiny se dvěma prohrami , což do dalších utkání nadstavby v podobě extraligy není zase až tak špatné jak se nám to jevilo ještě před třemi týdny.

Body :Jezdinská 18( Th1/0), Neumannová 13 (Th 4/3), Tabačková 9 (Th 5/3), Šitancová 8 (Th 2/0), Martiníková 6 (Th 2/0),Pavlíčková 6 (Th 2/2), Zvancigerová 6, Štěrbová 5 (Th 2/1), Kučerová 2, Novorná 2 (Th2/0), Včelišová 2 (Th 2/0), Hetychová 0.