Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Liga U15 Dvě domácí výhry !

27.09
2015

V sobotu jsme přivítali na hřišti tým z Benešova a už od úvodního hvizdu bylo jasné jak zápas bude probíhat. Holky své soupeřky přehrávaly zcela jednoznačně ve všech herních činnostech a ani četnější zapojení střídajících hráček nijak zásadně tento stav nezměnilo. Po třetí čtvrtce byl stav  už 75:20 a soupeř vypadal zralý na stovku, ale možná právě i tento vysoký rozdíl vedl ke zhoršení koncentrace  na hru a nakonec díky nesoustředěnému  výkonu v poslední čtvrtině naše děvčata umožnila soupeřkám zkorigovat na alespoň trochu přijatelných 90:47.

Body: Tabačková 22 (TH2/2), Pavlíčková 18 ( TH 2/0, 2x3), Šitancová 13 (TH 1/1), Jezdinská 10, Štěrbová 10 (TH4/2), Kučerová 9 (TH 2/0, 1x3), Novotná 6, Hetychová 2.

To ten nedělní zápas jsme očekávali s o mnohem větším zájmem. Přijela Slovanka, která týden předtím dokázala překvapivě vzít body na hřišti úřadujícího mistra v naší kategorii. Zápas splnil všechna očekávání a musel se určitě líbit. Holky z Prahy hned v úvodu předvedly, že jejich výhra z minulého týdne nebyla vůbec náhodná. Zápas začal ve vysokém tempu. V  prvé čtvrtině bylo vidět hodně nasazení, ale  i nervozity na obou stranách a ani jedno z mužstev se nebylo schopno oprostit od zbytečných chyb. Nicméně, když těsně před koncem ústřední hráčka soupeřova týmu střelou za 3 body uzavřela účet za první čtvrtku na 12: 17, bylo nám neveselo. Ale do druhé čtvrtiny  naše děvčata vstoupila mnohem koncentrovaněji, hrála svoji hru a postupně dokázala umazávat bodové manko až na konci prvé půle svítilo na tabuli optimistických 34:27. Třetí čtvrtinu naše hráčky vyhrály o pět bodů a čtvrtou pak o devět. Přestože  výsledné skóre 76:55 by svádělo hodnotit průběh utkání příliš optimisticky a jednoznačně , opak byl pravdou. Soupeřky nic nevzdávaly a opakovaně se pokoušely dotáhnou až na „dostřel“, ale to už jim naše hráčky díky zodpovědné hře na obou polovinách palubovky nedovolily. A  tak bereme zcela zaslouženě výhru nad kvalitním a mnohem vyrovnanějším soupeřem než jsme měli doposud možnost potkat. Všechna děvčata zaslouží za zápas pochvalu (obzvláště ta ze základní pětky  kdy předvedla, že jsou v ní zaslouženě). Ale přesto je třeba jednu z nich vyzdvihnout a tou je Tabis. Svým výkonem, především v obraně, dokázala skvěle eliminovat nejlepší hráčku soupeřova týmu a na druhé straně i výrazně bodově přispět v útoku. Skvělé Pájo.

Body: Jezdinská 20 (TH 5/2), Pavlíčková 15 (2/1), Tabačková 14 (3/2), Šitancová 10 (TH2/0), Novotná 9 (TH 2/1), Kučerová 5 (1x3), Neumanová 2, Štěrbová 1 (2/1).