Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Letošní cíle našich družstev

29.08
2015

Jednotlivá družstva BK Studánka Pardubice finišují s letní přípravou, čekají nás přípravné utkání a turnaje a na přelomu září a října start ostrých soutěží. Pojďme se podívat jaké ambice mají naše týmy v jednotlivých soutěžích.

 

Ženy (1. Liga žen) – tým žen nastoupí do nové sezóny hodně omlazen. Stejně jako v minulých ročnících bychom chtěli hrát o vrchní příčky, ovšem hlavním cílem této sezóny bude zapojování dorostenek do „dospělého“ basketbalu. Startujeme 19. září na BA Sparta.

 

Starší dorost (Liga) – vzhledem k tomu, že vloni jsme v týmu měli pouze jednu hráčku ročníku 1996, zůstavá tým juniorek v podstatě ve stejném složení. Cíl je tedy jasný – vrátit do Pardubic juniorskou extraligu! Budeme držet palce už při prvním utkání 26.9. s Havířovem.

 

Mladší dorost (Exraliga) – zdá se, že půjde o velmi kvalitně obsazenou soutěž, pyšnící se titulem „Extraliga Mistryň Evropy. Bez ambicí na úspěch by nemusely být ani naše kadetky. V kádru máme sedm hráček se zkušeností s nějakou z mládežnických reprezentací, v čele s kapitánkou Kájou Šotolovou. Soutěž bude ale velice vyrovnaná. Cíl je jasný! Chceme do play-off a dál se uvidí. První soutěžní utkání je na programu v sobotu 3. října v Praze na Slovance.

 

Starší žákyně (Žákovská liga) – velmi perspektivní tým v sezóně s postupnými cíli. Extraliga – postup na MČR – minimálně obhajoba bronzu :-) Tým se podařilo vhodně doplnit a posílit, již zmiňované cíle nejsou rozhodně nereálné. Start soutěže U14 je naplánován na 19. září v Litoměřicích.

 

Mladší žákyně (Žákovská liga) – nově budovaný tým, který by chtěl v žákovské lize především sbírat zkušenosti. Postup do „extraligy“ by byl v polovině sezóny velikým úspěchem. „Budeme bojovat o každý míč!“. První utkání na holky čeká 3. října v Praze na Proseku.

 

Minižákyně (starší, mladší a nejmladší) – naděje a budoucnost Studánky a celého pardubického basketbalu bude sbírat zkušenosti v oblastních přeborech. Cílem všech „mini“družstev je hrát a učit se hru, která nás baví. A když nám to půjde, čeká nás i nějaké to Národní finále!