Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Kája Šotolová na MS U17 ve Španělsku

22.06
2016

Mistryně Evropy, hráčka pardubického basketbalového klubu BK Studánka a studentka Sportovního gymnázia v Pardubicích Karolína Šotolová vyrazila v pondělí 20. června jako členka reprezentačního týmu U17 na Mistrovství světa, které hostí španěslká Zaragoza od 22. června do 2. července.

 
Úřadující mistryně Evropy čeká velice silná skupina C. Český národní tým se setká s Itálií už dnes - 22. června. Po dni volna holky čeká v pátek odpoledne ve 14:15 USA a na závěr skupiny v sobotu 25. června od 21. hodin Jižní Korea. Základní skupina určí soupeře pro osmifinále, kde se bude rozhodovat o úspěchu a neúspěchu.
 
Karolína vás všechny ze Zaragozy zdraví a posílá odpovědi na pár otázek:
 
Bude pro tebe tenhle turnaj něčím jiný? Vidíš mezi evropským a světovým šampionátem nějaký rozdíl?
Tenhle turnaj bude určitě tvrdší a rychlejší než na loňské ME. Budeme si muset poradit s jinými styly hry, což bude těžké. Mimo Evropu máme zatím zkušenosti pouze z přípravy s Austrálií, ktera hrála celkově jednoduchý basketbal, ale jejich hra byla neskutečně rychlá.
Hned na úvod vás čekají "staré známé" Italky a 24. června asi největší favorit na titul USA. Čím chcete soupeřky překvapit?
Budeme chtít hrát svoji hru, to znamená využívat rychlé protiútoky a především se vyvarovat chyb v obraně.
Jak hodnotíš letošní přípravu týmu?
I přes to, že jsme měli méně srazů než minulý rok, byla příprava velmi naročná. Bohužel jsem se při kvalifikaci o extraligu nepříjemně zranila a proto jsem na několika soustředěních chyběla. Věřím ale, že jsem připravená dobře, stejně jako celý náš tým.
Tým je naprosto stejný, jako na loňském Mistrovství Evropy. Bude to vaše výhoda?
S holkama se známe, máme výbornou partu, což mimo jiné rozhodovalo i na loňském mistrovství Evropy. Tým má dobrou chemii, sedíme si lidsky i herně. Doufám, že to bude naše výhoda i v Zaragoze.
Co podpora fanoušků a spoluhráčem z klubu?
Přijede několik rodičů, kteří nás budou podporovat přímo v hale. Ostatní budou fandit z domova u videa. Podporu spoluhráček z klubu cítím a vnímám neustále. Píšeme si, holky i trenéři mně pořád povzbuzují. Je to bezva!
 
webové stránky z MS U17 můžete sledovat zde.
 
Informace o českém týmu, video, on-line přenosy zde.