Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Kadetky si připsaly třetí porážku v soutěži

20.12
2016

Poslední dvě utkání extraligy kadetek jsme hráli s jední soupeřem. V takzvané dvojičce nás čekal tradiční rival Sokol Hradec Králové. Ani jedno družstvo "nepustilo" domácí palubovku. Naše holky zvítězily v sobotu doma, v neděli se zase v utkání jako na houpačce radovaly domácí Lvice.

V sobotu jsme do utkání vlétli jako uragán, za 3 minuty hry to bylo 11:0 a v podobném duchu se nesla celá první polovina hry. Na palubovce bylo pouze domácí družstvo, které mělo v půli 20 bodů k dobru. Ani úvod třetí čtvrtiny nenasvědčoval žádnému dramatu. Po 5. odehraných minutách, kdy byl náskok už 28. bodový, nás ale už po několikáté v této sezóně "někdo vypnul"... V závěru utkání se nám hradecké hráčky přiblížily až na 7 bodů, nicméně koncovku holky zvládly lépe a připsaly se dva body do tabulky.

​"Po sobotním průběhu jsme z nedělního utkání měli trochu obavy"​ říká asistent trenéra. A ty ze vyplnily... I v neděli patřil úvod utkání domácím, ale naše holky nechtěly dát kůži zadarmo. Po většinu utkání byl vývoj skóre jako na houpačce. Když jsme 5 minut před koncem vedli o sedm bodů, nevypadalo to s domácími dobře. Bohužel time-out domácích a únava klíčových hráček nám vzaly vítr z plachet. ​"Díky zraněním bylo málo hráček do rotace a únava po dvou náročných utkáních se v závěru nedělního duelu projevila. Bohužel se nejsme v náročných utkáních schopni koncentrovat celých 40 minut"​ řekl trenér pardubického celku.

Celkově lze ale polovinu extraligy hodnotit dobře, vždyť nám patří průběžné třetí místo a naše ambice vstoupit do play-off z některého z prvních čtyř příček stále trvá. Děkujeme celému týmu a fanouškům za podporu a přejeme krásné Vánoce a do roku 2017 je to nej!!!

BK Pliska Studánka Pardubice - Sokol ZVUS Hradec Králové 75:67 (22:15 44:24 58:44) Body: Levínská Alžběta 18, Šitancová Zuzana 16, Tabačková Pavlína 16, Černohorská Natálie 15, Hamaričová Pavla 9, Pavlíčková Tereza 1

Sokol ZVUS Hradec Králové - BK Pliska Studánka Pardubice 72:63 (24:22 42:37 49:52) Body: Levínská Alžběta 13, Šitancová Zuzana 13, Černohorská Natálie 12, Hamaričová Pavla 12, Tabačková Pavlína 7, Pavlíčková Tereza 4, Bílá Lucie 2