Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Kadetky se z Moravy vrátily s prázdnou

12.01
2015

Po vánoční pauze se o víkendu opět rozeběhla extraliga kadetek U17. Odjížděli jsme na Moravu sice kompletní, ale hned pět hráček se na palubovku vracelo po zranění, nebo nemoci, což bylo znát na našich fyzických možnostech, především v neděli. Do sobotního utkání s aktuálně třetím týmem extraligové tabulky TJ OP Prostějov jsme vstoupili koncentrovaně a postupně si budovali mírný náskok. Zdálo se, že v podobném trendu bude náš výkon pokračovat i ve druhé čtvrtině, když po koši s faulem zvyšujememe na rozdíl pěti bodů. Naše hra byla nápaditá v útoku a v obraně jsem domácím hráčkám až tak moc nedovolili. Jenže přišel zcela nepochopitelný výpadek a čtyřminutový úsek, kdy jsme nedokázali dát ani jeden bod, a naopak jich hned devět inkasovat. Bohužel si náš mladý tým s takovou situací ještě neví rady a vždy propadá jakési skepsi....přitom jsme v tu chvíli prohrávali o pouhé čtyři body! Hlavy dole, "prohraný zápas", ale rozdíl ve skóre stále přijatelných sedm bodů! To bylo v polovině. Po motivačním přestávkovém pohovoru v šatně se na prostějovskou palubovku vrací tým odhodlaný zabojovat a utkání ještě zdramatizovat! Ve druhé polovině, jsme to opět my, ale ani náš slušný, nadšený a bojovný výkon na tak zkušeného soupeře, kterým Prostějov bezesporu je, nestačí. S trochou zjednodušení lze konstatovat, že jsme o šanci na slušný výsledek přišli za čtyři minuty ve druhé čtvrtině. Na konci zápasu na tabuli svítí 59:51 pro domácí. Každopádně z Prostějova odjíždíme se vzyčenou hlavou a určitým příslibem do dalšího utkání v Ostravě. Jenže! Situace tak trochu, jako přes kopírák. Výborný nástup, vedení, vývoj utkání v našich rukách, ještě tři minuty před koncem druhé čtvrtky vyrovnaný stav a přichází devítibodová šňůra domácích.... Tentokrát nepomohla ani přestávková domluva a náš výkon v druhé půli je, řekněme "mírně" unavený a odevzdaný.... Možná se na našem týmu nemoce a zranění podepisují více, než jsme si před víkendem připouštěli. To však není výmluva, musíme hledat chyby především u sebe! V sobotu i neděli to byl hlavně v úvodech zápasů "festival" zahozených šancí. Zde nás neomlouvá ani věk, ani nezkušenost, vždyť některé situace snad ani nejde nedat..... Ale to už je věc pro nás trenéry :-) Za dva týdny nás doma čekají pražské týmy USK a BA Sparta.

TJ OP Prostějov - BK Studánka Pardubice 59:51 (16:17 32:25 42:35) Body: Šotolová Karolína 12, Dohnalová Barbora 11, Černohorská Natálie 7, Holubová Markéta 7, Staníčková Monika 5, Šotolová Kristýna 4, Večeřová Tereza 2, Vejdovská Barbora 2, Levínská Alžběta 1

SBŠ Ostrava - BK Studánka Pardubice 77:57 (18:20 37:28 57:46) Body: Šotolová Karolína 12, Černohorská Natálie 8, Dohnalová Barbora 7, Holubová Markéta 7, Staníčková Monika 6, Šotolová Kristýna 6, Večeřová Tereza 6, Levínská Alžběta 5