Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Jedenáct hráček Studánky v mládežnických výběrech!

16.12
2015

Hned jedenáct hráček Studánky Pardubice dostalo pozvánku od reprezentačního trenéra mládežnických týmů, nebo do některého z výběrů! Mistryně Evropy v kategorii U16 Karolína Šotolová se pomalu začíná připravovat na Mistrovství Světa U17, které se uskuteční koncem června ve Španělsku. Navázat na její úspěch se pokusí v kategorii kadetek Natálie Černohorská, která má za sebou dvě soustředění nově vznikajícího reprezentačního týmu U16. Natálka se vešla i mezi dvanáctku hráček nominovaných na turnaj Olympijských nadějí, který se odehraje 27.-30. prosince na Slovensku, takže jí čekají první "ostré" starty v dresu České Republiky. Hned čtyřnásobné zastoupení měla Studánka na soustředění širšího týmu U15 v Jičíně. Jak to funguje jinde než v mateřském klubu, zkusily mezi 13. a 15. prosincem Barbora Jezdinská, Tereza Pavlíčková, Zuzana Šitancová a Pavla Tabačková. No a tento víkend (18.-20. prosince) čeká v Brandýse nad Labem Adélu Pražákovou, Kateřinu Duškovou a Michaelu Zvancigerovou republikový turnaj, kdy nastoupí v dresu Regioválního výběru U14! Desátou a jedenáctou "do party" jsou odchovankyně olomouckého basketbalu, v současné době hráčka extraligového týmu kadetek ​Barbora Dohnalová a hráčka juniorek Monika Staníčková, které dostaly pozvání na Kemp basketbalových nadějí. Bára má za sebou kemp pro pivotky (6.-7. prosince) a Moniku čekáneděle a pondělí 20.-21. prosince, tentokrát se zaměřením pro hráčky na pozicích 3 a 4. Akce, kdy jsou vybrané hráčky zvány na krátká setkání, kde během tréninků ve skupinách podle postů zastávajících na hřištích trénují pod trenéry specializujícími se na herní činnosti jednotlivce typické pro danou basketbalovou pozici, je organizovaná ČBF.

Jménem klubu přejeme všem holkám mnoho úspěchů a velké poděkování za skvělou vizitku BK Studánka Pardubice, kde nám práce s dětmi a mládeží dělá radost!