Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Důležité vítězství kadetek v extralize

10.10
2016

Po sobotní pauze, kdy bylo utkání s Trutnovem na žádost soupeře přeloženo na 17. listopadu, nás v neděli čekal na úvod extaligy těžký soupeř - celek USK Praha. USK se měl možnost rozehrát již v sobotu v sousedním Hradci Králové a my jsme čekali co s naším týmem udělá první zápas. Do toho jsme vstupovali bez čtyř zraněných hráček, ale holky na palubovce se nepříjemnou situací nenechaly zaskočit. Zejména první čtvrtina, konkrétně úsek od 6. do 10. minuty utkání v podstatě rozhodl. Po první části hry svítilo na tabuli 21:7 pro domácí tým. Bohužel holky na výkon z úvodu nedokázaly navázat a soupeřkám dávaly šanci rozdíl ve skóre postupně snižovat až na tři body ve třetí čtvrtce. Závěr utkání jsme ale měly pevně ve svých rukách a po závěrečném hvizdu tak mohly připsat první dva body do letošní tabulky.

"Prezentovali jsme se slušným výkonem, jen mně mrzí zbytečné výpadky, které se v naší hře neustále opakují. Vedení v utkání nás jakoby ukolíbá, ztrácíme koncentraci a soupeře vlastními chybami většinou vracíme zpět do hry. Pak nás stojí nemalé úsilí dostat utkání pod kontrolu. Celkově bych chtěl vyzdvyhnout týmový výkon dirigovaný kapitánkou Pájou Hamaričovou a Bětkou Levínskou, výrazně podpořený mladšími hráčkami. Kdo byl na palubovce, pracoval na maximum. A to je to, co po holkách chceme", shrnul utkání trenér Roman Chocholouš.

BK Pliska Studánka Pardubice - USK Praha 70:58 (21:7 33:24 52:38) Body: Hamaričová Pavla 18, Levínská Alžběta 17, Pavlíčková Tereza 13, Tabačková Pavlína 11, Zvancigerová Michaela 5, Šitancová Zuzana 4, Bílá Lucie 2